Az egyesület 1991 őszén alakult Hajdúböszörményi Ifjúsági Természetvédő Kör néven. Ekkoriban a környezeti nevelésre és a természetvédelemre koncentráltunk tevékenységeink megszervezésében, melyek főleg városunk – Hajdúböszörmény – vonzáskörzetében valósultak meg. Az évek során fokozatosan kapcsolódtunk be a környezet- és fogyasztóvédelembe, a területfejlesztésbe és az ökoturisztikába, valamint közösségi és társadalmi részvételt erősítő tevékenységekbe.
Székhelyünk és egyben központi irodánk Hajdúböszörmény főterén található. Egy saját tulajdonú táborhellyel is rendelkezünk a Bodrog partján, ahonnan vízitúrákat szervezünk. Szerteágazó feladatköreink ellátását futó pályázati projektjeink függvényében 5-10 főállású munkatárs és több tucatnyi aktív önkéntes segíti. Hazai szinten együttműködés jellemzi munkánkat a regionális környezetvédelmi hatóságokkal, számos, a környezetvédelem és területfejlesztés mentén szerveződő civil szervezettel, valamint önkormányzatokkal és oktatási intézményekkel. Helyi szinten pedig mind a Hajdúságban, mind pedig a Bodrog mentén igyekszünk más területek mentén szerveződő civil közösségekkel is a partnerségre helyi együttműködések és programok kapcsán, amelyekben gyakran kezdeményező szerepet vállalunk. Különböző programjaink kapcsán jelentetünk meg, illetve jelentettünk meg tematikus hírleveleket is.
Küldetésünk a természet megóvása és a felnövekvő generáció környezeti tudatának kialakítása, illetve a felnőtt korosztály rossz beidegződésének helyes útra való visszaterelése, ezáltal a fenntarthatóságra való törekvést segítjük elő. Programjaink többsége interaktív jellegű, melyek a környezeti nevelésen kívül közösségformáló erővel is bírnak.
Céljaink között szerepel, hogy a Hajdúságban, különösen a Hajdúböszörményben élő emberek megismerjék tevékenységünket, különböző szemléletformáló előadásaink illetve programjaink által. A legfőbb hangsúlyt a környezetvédelem, a természetvédelem, illetve az egészségmegőrzés kap.
Tevékenységeink célcsoportja elsősorban Hajdúböszörmény és a hajdúsági települések lakossága, különösen a tanuló ifjúság, a hátrányos helyzetben élő rétegek, helyi önkéntesek, civil szerveződések, öntevékeny kezdeményezések, kis- és középvállalkozások. Ezen kívül Északkelet- Magyarországon, valamint nemzetközi együttműködések kapcsán a Magyarország-Szlovákia határmenti térségben élők
A Debreceni Egyetemen 1998-ban szerzett bölcsész diplomát, majd később területfejlesztési képesítést. Részt vett a Magyar Természetvédők Szövetségének a budai várban tartott alakuló ülésén 1989-ben, amely a kezdő lökést adta két évvel később az egyesület megalakulásához. A Zöld Körnek kezdetektől a vezetője, amellet saját társasvállalkozásának ügyvezető teendőit is ellátja, hobbija a természetfotózás.
Történelem szakos tanár, a hajdúböszörményi középiskolai kollégium vezetője és a helyi értéktár bizottság tagja. A szervezet kerékpáros és magashegyi turisztikai programjainak felelőse és vezetője, valamint az elnök akadályoztatása esetén annak teljesjogú helyettese.
A Debreceni Egyetemen szerzett pedagógiai diplomát, de főtevékenysége a méhészkedés. 1994-ben az egyesület színeiben szerzett önkormányzati mandátumot Hajdúböszörmény Város Képviselő-testületében, majd ezt követően több cikluson keresztül független képviselőként vett részt a helyi közéletben és képviselte a környezeti érdekeket.
Vadgazdálkodási üzemmérnök, jelenleg faápolóként dolgozik vállalkozóként.
Villamosmérnök, jelenleg a vállalati szektorban dolgozik projektmérnökként.
Környezetgazdálkodási üzemmérnök, valamint vízügyi szakmérnök és szakértő. A Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság vezető munkatársa.
Környezetgazdálkodási üzemmérnök, valamint hulladékgazdálkodási szakmérnök és szakértő. A helyi hulladékgazdálkodási cég divízió vezetője, valamint egy kézműves sörüzem tulajdonosa.
A Debreceni Egyetem Természettudományi Karán szerzett tájvédő geográfus egyetemi diplomát. Különböző területeken tevékenykedett már, de jelenleg az Európai Szolidaritási Testület által támogatott ifjúsági projektek adminisztrációját végzi és emellet segíti a szemléletformáló tevékenységeket.
A Debreceni Egyetem Természettudományi Karán szerzett tájvédő geográfus egyetemi diplomát, környezeti tanácsadóként került az egyesülethez 2007-ben, akkor a debreceni Környezeti Tanácsadó Irodánkban kezdte mozgalmi pályafutását. Jelenleg irodavezető munkatárs.
A Debreceni Egyetem Természettudományi Karán szerzett biológus egyetemi diplomát, környezeti nevelőként került az egyesülethez 2018-ban, amelynek jelenleg a fenntarthatóságra nevelésért felelős munkatársa, valamint a nemzetközi együttműködések adminisztrációjának felelőse.
Környezetvédelmi ökológus és a természettudományok doktoraként a természetismereti foglalkozások, valamint terepfoglalkozások segítője.
Nyugalmazott villamosmérnök, felsőfokú angol nyelvtudással.
A Debreceni Egyetem természetvédelmi mérnök hallgatója. A természetvédelmi és -nevelési programok segítője.
A Tokaj-Hegyalja, a Zemplén és a Bodrogköz természetes élőhelyeinek és madárvilágának ismerője. A természetvédelmi önkéntes programok mentora és irányítója.
A Debreceni Egyetemen szerzett pedagógiai diplomát, de emellett asztalos képesítéssel is rendelkezik. Alapvető feladata az egyesületnél a raktáron lévő eszközök, készletek és installációk nyilvántartása és szükség szerint mozgatásuk segítése.