Zöld Kör

A Föld Barátai Magyarország tagja

Hajdúviden a kiállítás

alt A tizenegyedik alkalommal megrendezésre került Vid napi programokon egyesületünk is részt vett. Ezzel utolsó állomására érkezett a "Hajdúság természeti értékei" című fotókiállításunk.

Ebben az évben június 27-én tizenegyedik alkalommal rendezték meg Vid napját Hajdúviden és ezzel karöltve a kilencedik Térségi "Meghívásos" Fogathajtó Versenyt, mely programra egyesületünk stábja is kipakolt.
A Vidi-Ér Vidért Közhasznú Egyesület egy olyan civil szervezet, mely több mint tíz éve foglalkozik a hajdúvidi lakosság helyi képviseletével. Vid napja és a fogathajtó verseny megszervezése hozzátartozik az egyesület profiljához. Ez a rendezvény évek óta sikeresen erősíti a társadalmi munka szerepét a köztudatban.

alt

A Művelődési Házban 10.30-tól Molnár Antal, a Zöld Kör elnöke nyitotta meg a "Hajdúság természeti értékei" című fotókiállítás hajdúvidi tárlatát.
A hétvégi forgatagban az eső elől fedezékbe vonuló tömeg érdeklődve térült-fordult standunk körül. Egész nap ingyenes környezeti tanácsadással, ökolábnyom-számítással, hulladékgazdálkodási és klímavédelmi kiállítással fogadtuk a nagyérdeműt.
Habár kutya egy idő volt, a beígért tájbejárást is meg tudtuk valósítani Nagy-nyerges helyi védett területhez.

alt alt

A KÖTHÁLÓ utcai kampánysorozata az EGT/Norvég Finanszírozási Mechanizmus révén támogatott, a koordinálást az Ökotárs Alapítvány és partnerei végzik.

alt