Zöld Kör

A Föld Barátai Magyarország tagja

Középkerti Napon

kozepkert

Dobpergésre ébredt szombat reggel a Középkert népe.

Városunk színvonalas közösségi rendezvénye, a Középkerti Nap örömére gyűltek össze kicsik és nagyok a suli udvarán. A tavalyihoz hasonlóan, idén is megrendeztük a zeleméri csonkatoronyig vezető kerékpáros túraversenyt.

alt

A Középkertért Egyesület jóvoltából valósult meg a sportversenyekkel, zenés, nótás fellépésekkel, aszfalt rajzversennyel, játszóházzal tarkított hétvégi program, melyen egyesületünk is jelen volt. A Középkerti Általános Iskola parkolója adott otthont a nagy zöld sátornak. A délelőtt apropója a bringás túraverseny volt.

A zeleméri csonkatoronyig és vissza, az iskola parkolójába vezetett a már tavaly is nagy érdeklődésnek örvendő verseny, melynek lebonyolításához Rákos Imre önkéntes odaadó munkáját köszönjük. Három kategóriában lehetett benevezni, ami utólag átgondolva nem túl igazságos az egészen iciri-piciri, illetve az idős nevezőkre nézve, így őket különdíjban részesítettük. Összesen 32 nevezőnk közül mindannyian teljesítették a távot. A túra rejtett üzenete az egészséges életmódra, az ember és természet kiegyensúlyozott, békés szimbiózisára való nevelés.

A nap hátralévő részében környezeti tanácsadással, hulladékos játékokkal vártuk a zöld ponyvák mögött az érdeklődő közönséget.

alt