Zöld Kör

A Föld Barátai Magyarország tagja

Nánási Folkvarázs

bioNegyedik BIOnap Hajdúnánáson
A II. Hajdúnánási Népzenei Találkozóval egyidejűleg augusztus 15-én (szombaton) negyedik alkalommal került megrendezésre Hajdúnánás főterén, a Kéky Lajos Művelődési Központ parkolójában a Biokultúra találkozó.

Egyesületünk idén is megjelenésével támogatta a biogazdák, kézművesek színvonalas nyári találkozóját, a hajdúnánási bionapot, ahol kedves barátaink, az Okkal-Más-Okkal Ifjúsági Egyesület önkéntesei is megjelentek. A citerazenével, utcai mulatságokkal egybekötött többkategóriás főzőverseny vonzó hétvégi program volt a családok számára.

A rendezvényen a hagyományos kézműves technikák (nemezelés, fafaragás) kipróbálásán túl az érdeklődők többek között megtekinthették hazánk egyetlen pipafaragó mestere, Benei Péter standját is.

alt alt

A Zöld Kör sátrában környezeti tanácsadással, hulladékgazdálkodási és klímavédelmi kiállítással, játékokkal vártuk a helyszínre érkezőket. Nagy örömünkre szolgál, hogy a 'Legyél válogatós', egyensúlyozós- és a Kukatündér kártyajátékunk üzenete, a szelektív hulladékgyűjtés lényege a hajdúnánási köztudatba is általánosan ismertté vált.

alt

A rendezvény profilja a házi sütemények, pálinkák és bográcsban főtt ételek köré szerveződött. A meghirdetett versenyekre számos-számtalan főzőmester nevezett - ki üveggel, ki fakanállal. A hús nélküli pásztorétel kategóriában egyesületünk egyik önkéntese is indult, s bár nincs kurta bajsza sem buggyos nadrágja, a kóstolózsűri ráérzett a bogrács tartalmára. Kincses Dániel "mezítlábas slambuca" elnyerte a kategória ezüstérmét. Élményekkel felpakolva búcsúztunk el a díszes néptől, hogy felkészüljünk a következő nap eseményeire...